Komentáře CUC263


Dnes sa musím ospravedlniť staniciam , ktoré ma volali v prvej etape , pre silné miestne QRM som signály nepobral. Nepodarilo sa mi dovolať sa na zvýhodnené stanice , okrem OK1FLT v prvej etape.

Všetkým 73s a pekné letné dni

Peter OM3PA


Ahoj,

Zdravím spolubojovníky. Tak bohužel prázdniny netrvaly dlouho. Po minulém vydařeném kole jsem se vrátil opět do šedého průměru. Zvláště se mě zdálo, že jsem se vůbec nechytal na výzvu.

Tak na slyšenou příště.

73, Jirka OK1DDQ


Kolo č. 263: Dnes A index 4, to by teoreticky mělo chodit. Nevím jak kde, ale tady to moc nešlo. Většina signálů byla dost slabá.

O to větší dík patří HAMům z Východního Slovenska, že přes nepřízeň podmínek šíření, vydrželi v peletonu CUCu !!!

Bylo to jako na houpačce. OK1DZD jsem v našem spojení slyšel tak 449, za pár minut a o pár kHz jinde, už tu byl 589 UFB.

V první etapě jsem vůbec neslyšel OM3PA, OK2PYA a další borce. Ve druhé etapě jsme udělali QSO na první zavolání.

Ono asi v tom je ten drsný půvab CUCu, že je každé kolo jiné, ale i každá etapa je jiná, nepředvídatelná. Dnes mi to dalo 41 QSO.

Objevil se opět po delší době Zdeněk OK1LZ a s pěkným signálem! ANT už jde výtečně, tak hurá ! Asi u Roberta OK2PYA, tak příznivá situace nenastala. Podle síly signálu bych řekl, že kácení stromů a ANTen v okolí jeho paneláku ještě zanechalo svoje následky...

Tak zase příště NSL, 72 PZ! Honza, OK1MNV


Minule jsem stručně sdělil, že to za moc nestálo, ale dnes to bylo podstatně horší. Jako bych neuměl udělat spojení a když už jsem ho navázal, tak jsem často musel opakovat číslo spojení.

Snad příště lépe, 72 Jenda OK2BND/Q

=


Pozdravení všem a díky za spojení. Tak dnes po dlouhé době opět v soutěžním poli. Začátek se povedl tak, že jsem myslil, že opět překonám dvacítku. Ale pak to šlo hůře a dvacítka zůstala nad dosah. Také v několika spojeních si nejsem jist, zda byly skutečně reporty pro mne.

Hi. Chyb bude dnes asi více. No chybí trénink. Tak se nechám překvapit.

Dnes jsem zahajoval i končil s OK1FLT. Dík.

Vy 72! Zdenek 1lz


Dneska to zase docela šlo. Slyšitelnost dobrá, nedovolal jsem se asi na 3 stn. Pokud nebude nikdo mít zájem o pile up, tak se hlásím.... pojedu URČITĚ. Popíšu na co jezdím.... nic světoborného.... LW 27 M ve výšce cca 6m a pod tím natažené 3 protiváhy a vypadá to že to je znát. Jezdím s čistými 5W a řekl bych že to funguje tak, jak je NVIS ant. popsaná. K tomu mám vertikál podle "RYBAKOVA" s jednou protiváhou a jsem slyšet s 5w na všech kontinentech. Budu zpět zprovozňovat digi provoz a zkusím k tomu JT65. CUC mne zaujal a pokud budu do budoucna u TRX pojedu... Zdravím FŠECHNY CUCÁKY

OK1DNM


Řekl bych, že v tomto kole si podmínky řádně zaskotačily. Měl jsem podobnej pocit jako Jenda MNV.

O pár kilometrů vedle, v Sázavě, to chodilo dobře. Pepa / 1OSA / byl spokojenej. Holt to je ta příroda.

Alespoň je každé kolo jiné. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD 1W out

ANT : LW 60m

ruční klíč

73 !

Zdeněk OK1DZD

=


Ahoj,

každý CUC je opravdu úplně jiný. Zdálo se mi, že jsou špatné podmínky a signály byly o dost slabší než obvykle.

Přitom mi to šlo docela dobře a udělal jsem i poměrně hodně QSO na výzvu. Nakonec to dalo 46 QSO, což se mi dlouho nepovedlo.

Takže díky moc všem za QSO a pěknou zábavu!

Jedna věc mne ale opravdu zaujala. No a to, jak velký pokrok udělal Josef 1USP. Bez problémů jsme udělali svižné QSO v každé etapě a to jsem jel pěkných 26 WPM. Jen tak dál Josefe!!

72 +PZ, Petr OK2PP

=


Zdravím všechny příznivce CUCu,

musím říci, že to nebyl pile up, ale celkem flákárna, Hi. Pouze pár minut, okolo minuty 47 to připomínalo nějaký cvrkot.

Evidentně se s létem snížila účast stanic. Proto, aby opadl strach z pile up, jsem přiložil nahraný celý provoz, který bude zveřejněn

až s výsledky. OM4ANJ jel evidentně, v době začátku CUCu, ještě předchozí závod, pak to napravil novým spojením.

Poslední tři minuty jsem marně volal výzvu a už jsem žádné QSO neudělal, v každém případě jsem se dobře bavil. Všem doporučuji,

jít do toho. Hi. Použité zařízení Kenwood TS 990, filtr 400Hz, později 500Hz, 100W, ant. Inv V 2x40m s vrcholem ve 20-ti m.

Jak jsem vás slyšel, bude v nahrávce, občas to bylo překvapivě špatné (OK2PYA). Všem děkuji za spojení a velice ukázněný provoz.

72! Vašek OK1DCS