Komentáře CUC337


Tak mi to dnes po dvoutýdení absenci vyšlo. Tedy časově, ne výkonem. Asi 6 minut jsem ztratil hledáním pileopoví stanice, ale již jsem nestihl do přelomu etap a tak jen 1x. No nakonec jsem v posledních vteřinách po lepším konci dosáhl na tu dvacítku.

Dík všem za spojení a za týden naslyšenou.

Vy 72! Zdenek 1lz


Ahoj,

dnes jsem celkem slyšel, tak se mi podařilo po dlouhé době překonat 40 QSO!

Takže díky moc všem za QSO!

Pokud to takhle bude i příště, tak bych mohl vzít pile up. Snad to bude OK???


73, Petr OK2PP


Zdravím závodníky,

dnes podmínky lepší, povedlo se celkem dost spojení s kolegy VLP a to v obou kolech. Pepu jsem v roli pile-up stanice hledal v prvním kole marně, spojení se povedlo až ve druhém kole.

Děkuji všem za pěkný závod a těším se na spojení v CUC 338.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


Zaujímavé podmienky.Celý čas som nepočul OK1DCS, Honza OK1MNV iba v druhej etape.Pile up stanicu som sa dovolával na viac krát , cez volajúce stanice OK1 a OK2 bez šance. Až keď nikto iný nevolal som QSO urobil.Počul som  Jaromíra OM8ON ale bez šance na QSO.Z OM staníce len OM9YOTA  v jednej etape a OM7CG  v oboch etapách.Jenda OK2BND/Q vďaka za prelomové QSO .

Pokojný advent žela Peter,OM3PA


Hezký večer přeji všem příznivcům telegrafie
Dnes jsem špatně slyšel Q stanice. Večer mě pravidelně vylétne rušení, budu muset obejít zářivky v okolí jestli nějaká nebliká. Jsem moc rád že jsem po strašně dlouhé době slyšel Jardu OK1TC a Zdenka 1LZ. Děkuji za pěkný závod.
73 Pepa OK1KA


Dnes nic moc. Po etapách 14+6 qso.
Pileupový Josef AY byl v 1.etapě pro mne nedostupný, ve druhé se poštěstilo. Přitom 2.etapa již byla pronikavě horší s velkým útlumem.
Mrzí mě vstupy anonymních komentátorů. Poslední qso jsme dělali s Jardou MKX/Q. Nepřijal ode mne číslo spojení a tak jsem několikrát trpělivě opakoval a stále to nešlo. Někdo (samozřejmě bez značky) začal sdělovat, že už je 1801 a hlavně dosáhl toho, že jsme seriozně qso nedokončili. Nebo nevím... Pokud to náhodou Jarda přijal, tak jsem to qso zalogoval, ale je dost pravděpodobné, že to bude nula bodů, sri.

Jinak ale mám dojem, že podmínky se předvedly jako nepřejícné. Aspoň, že ta 1. etapa trošku vyšla.

72 Jenda BND/Q


Pozdrav všem, dnes jsem špatně slyšel skoro vše a to jsem v neděli dal anténu G5RV na jednom konci o půl metru výš. Ale počet QSO je na mne dobrý. Jen mám špatné svědomí u OK2BND/Q jestli jsem mu dal data, ale jeho číslo jsem musel skoro odhadnout a tak jistotu z mnohonásobného opakování stejně nemám. Podobné vyptávání jsem měl s OK1KA na konci etapy. Jinak zatím OK jen ty podmínky nám to moc neusnadňují, HI. TNX 73 Josef OK1USP  


Začátek vypadal velice nadějně ale pak jsem byl rád, že se mi podařilo udělat osmnáct spojení. V první části jsem se nedokázal dobouchat pajlapovky. Na Pepu se dobejvali silnější a tak jsem si musel počkat na druhou část. Z OM stanic se mi podařilo udělat pouze Julia 7CG. Asi by to chtělo začít o půl hodiny dřív ale to je nereálné. Nezbejvá než doufat, že příště to bude lepší. Všem děkuji za spojení.
RIG : FT817ND 1W out
ANT : LW33
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD


Ahoj všem,

dnes podobné podmínky jako minulý týden,celé pásmo zarušené velký útlum + qsb.

Děkuji za qso,a za vyhodnocení ,mějtese krásně 

  72  + PZ   Láďa OK2BLD  /FT 817+ OCFD 41m ,6m nad zemí/


       Po Moravě a Čechách chodil Svatý Mikuláš, anděl a i čert. Hodné Mařence a hodnému Pepíčkovi nadělil jablíčko, hrušku či banán. Ivánkovi co zlobí maminku i tatínka dal trochu uhlí. Ale s tím má problémy. Uhlí podražilo a stojí se na něj fronty. Čert byl jakýsi mrzutý. Vidí, že na velmi dobře placené pány co sídlí na Hradě, v senátu i v poslanecké sněmovně, na pány kteří všechno rozkradli a prodali, že ani voda tekoucí z kohoutků už není naše, na ty pány, že už sám nestačí. A ostatním čertům se z tepla pekla ven nechce. Navíc vidí, že je na zemi kdosi zamuchlaný ve špinavých hadrech zastupuje. Čerti ale ví, že jim stejně nikdo neuteče. Jen mají trochu mutací, zda budou mít dostatek kotlů. A problémy s uhlím jim nevadí. Mají správnou kovadlinu a perlík na rozbíjení atomů a tak půjdou s dobou a budou topit pod kotly atomem.
               Pokud k vám Mikuláš, anděl a čert nepřišli, nebuďte smutní. Měli toho na obcházení moc. A buďte rádi pokud jste ráno za oknem našli aspoň punčochu plnou uhlí.

                                                                 Věřím, že jste si Mikuláše hezky užili.         ABU       Z.


Kamarádi Cucínci, srdečné pozdravy z Trutnova. QRN klasika ale o to by ani nešlo, horší je, že jsem doprasil deník který si pečlivě předepisuji. Mám po operaci oka  a tak jsem si předepsal dvakrát třetí spojení. Bylo nutno jednoho vyřadit ( ok2pp a omlouvám se) a nechal 1ABU Zdendu, páč jsme na konci tabulky.  S Láďou 1LO to byl taky zápas, asi napsaný špatný kód. Pepíno jel jako vždy profesionálně. Díky všem kteří jste se mnou měli trpělivost a omlouvám se těm, které jsem poškodil. Ahoj  v příštím závodě. 1Uhq.


Zdravím účastnice a účastníky CUC nr 337! Podmínky šíření silně rozkolísané. Standa OK2BNF, na začátku
první etapy RST 599+20 db, ke konci druhé etapy při našem QSO RST (mírně nadlepšuji) 339. To byly skoky!
Obdobně jsem "tušil, že dělám QSO" s Láďou OK1LO/Q. To se jen tak tak, zdařilo v první etapě.
OK2BND/Q, jako stálici zlepšování mojeho skóre, jsem za celou dobu nenaladil vůbec. Peter, OM3PA, zkoušel
jsem Tě volat ke konci první etapy. Byl jsem natěšený, že uděláme přelomové QSO, ale moje sigs převolala
stanice /Q. Tak jsem z toho vypadl z tempa a následovala skoro tříminutová pauza bez QSO. V druhé etapě
už jsi slyšel moje volání na první pokus. Zrovna tak jako Pepík OK1AY v roli pileup stanice, za což mu patří můj
dík!
Zdena OK2BBI a Nika OM9YOTA (OM8KW), ve vyrovnaném tempu a s přehledem, byly spolehlivé protistanice.
Tedy celkem 42 QSO. Zlepšení proti minulým kolům.  I když jsem přijel domů několik minut před závodem, což
na klidu a pohodě v závodění nepřidá. Naštěstí jsem QRV bez jakéhokoliv počítače, tak zapnu TCVR a jedu...
Hezký předvánoční čas všem!
PZ, 72 a naslyšenou příště!  Honza OK1MNV  (OK5MN)
 _______________________________________________________________________________

Hi,

původně jsem při pohledu na roztrhaný graf ionogramu usoudil, že bude nejlepší abstinovat. Pak pohled na S-metr ukázal rušení “pouze” S=7 a tak jsem neodolal a rozhodnutí změnil. Pak jsem si uvědomil, že Cimrmanův PA vnáší na vstup útlum –10dB a skutečná úroveň rušení je tedy o dvě S větší. Už ale bylo pozdě, přípravy byly v plném proudu, účast byla nevyhnutelná. Velmi silný signál (jako obvykle) měla Zdena OK2BBI a překvapivě i otec-zakladatel OK1IF – který ohýbal ručičku S-metru daleko za S 9. Jinak signály se ztrácely v šumu, na což doplatil i Jenda OK2BND/Q, s nímž jsem nebyl schopen ukončit spojení, ani v nastaveném čase +2 min. Zkusil jsem nahrát CUL, ale jediné stanice které jsem v šumu registroval byl silný OK1KA a nějaká DL stn. Překvapivě jsem zjistil, že velké rušení, nemnělo tak vliv na standardní počet mých spojení, jako na nižší počet spojení u největších soupeřů. Nepočítám OK1FII/Q, který standardně dosahuje dobré výsledky, nejen díky své zručnosti s tužkou, ale i stále výbornému sluchu a nezarušenénu příjmu uprostřed Kokořínských lesů.

73/PZJ de OK1MKX/Q


Ahojte, tento mesiac je aktivita mladých do 26 rokov YOTA ( http://www.ham-yota.com/ ), a tak sa budem v decembri ozývať v CUCe pod touto značkou. Podmienky boli tentoraz slabšie, ale dalo sa. Pozdravujem všetkých,
73 / 88!
Nika OM8KW