Komentáře CUC262


Pozdrav všem závodníkům. Tak další kolo opět beze mne. Když se mi podařilo jakž takž naladit anténu, udělaly mi čáru přes program včely. Je sice pravda, že kdo si hraje nezlobí, ale když je toho moc, tak se zase nestíhá. Tak zase s nadějí, že za týden.

72! Zdenek 1lzAhoj zdravím závodníky. Tak dnes se zase po mnoha měsících zadařilo. Tedy, co se týče počtu spojení, s body to asi tak slavné nebude, VLP stanic se mě zdálo dost málo. Bohužel nevím čím to je ale doufám, že to vydrží.

73, Jirka OK1DDQAhoj,

dnes mi podmínky vůbec nešly na volání a vydřených 24 QSO je maximum. Signály často velmi silné ale s obrovskými úniky, 2BND max. 579, 5MM max. 579, 2BTK 599.

Děkuji všem za pěkný závod,

Petr 2WA. RIG FT817, 500mW, ANT Delta loop 86m, log TR4W.Tak jsem se dneska minutu před závodem rozhodl, že zkusím něco netradičního a sáhl jsem do šuplíku pro ruční klíč, který vlastně používám jen při každoročním závodě "vrk speciál s ručními klíči". Chtěl bych tímto složit poklonu všem, kteří na klofák jezdí pravidelně. Nejhorší je asi ten pocit, že potřebuji větší rychlost, ale nikde není knoflík, kde bych jednoduchým pootočením zvýšil dávání o 10 WPM, HI. Prostě to svižněji nejde a čím se člověk víc snaží, tím méně čitelný a kontraproduktivní je potom výsledek. Protistanice navíc radši udělá QSO s rychlejším jedincem a rychlé ťuknutí vlastní volačky do krátké pauzy v pileupu prostě chybí...

Při pomalé rychlosti klíčování se ale nesníží tempo celého závodu jen z mé strany. Zajímavé bylo sledovat, jak volající snižovali rychlost, když se mnou (momentálně pomalu klíčující stanicí) dělali spojení a přidávali sáhodlouhé pozdravy a oslovení, HI.

73! a díky moc za trpělivost. Musel jsem se až stydět, když jsem si představoval, jak rychlí závodníci čekají, až ze mě konečně vypadne těch pár čísel, HI

Honza OK1JDDnes jsem slyšel hůř, a nejen já, že?

72 Jenda OK2BND/QZdravím závodníky,

pracovní cesta se posunula na příští týden, a tak jsem opět zasedl ke "kormidlu". Po delší době se mi povedlo spojení s Honzou MNV v obou kolech, na kolegy VLP to už bylo horší, zdařilo se spojení jen s OK5MM/Q a FKD/Q.

Díky všem za pěkný závod.

PZ + 72 Láďa OK1LO/QKolo č.262: Minule jsem nebyl rád, že je A index 6, dnes byl 7, co k tomu dodat ?

Nějak to ale chodilo. Stanice však byly slyšet dost slabě, QRPP na hranici

slyšitelnosti.

Díky Peterovi OM3PA, za přelomové QSO! To už se mi nepodařilo ani nepamatuji

sehnat protistanici, aby mi po QSO v 44-té minutě neutekla z frekvence.

Až dnes, tak ještě jednou díky Peter !

Nápad, s dnešním bodováním a bez pileup stanice, není špatný. Je to ale sázka

do loterie, hi. Kdo udělá nejvíc /Q stanic, bude na tom dobře.

Uvidíme, zda nemám chyby v QSO s OK2BND/Q a OK1FKD/Q, ty jsem fakt

jen tušil...Spolu s OK1LO/Q a OK5MM/Q, se mi podařili udělat v obou etapách.

Jedno QSO s OK2WA/Q, tak jsem zvědav, jak to dopadne.

Zdeňku OK1LZ, jak jsi pokročil s opravou ANT ? Jak jsi to popisoval, řekl bych, že

se přerušil napájecí žebříček.

Dnes se mi podařilo se dostat přes 40, 43 doufám platných QSO.


PZ, 72 a NSL příště! Honza, OK1MNVDost silné signály z OK taky 599+10 ....oproti OM, kde byl nejsilnější om3cg ...449 .... snad to s tou NVIS anténou na chatě půjde. Ještě trošku vylepším. A na závěr popíšu. Pokud nebude jiný zájemce, hlásím se na příště na PILE UP... pojedu z Odolena Vody. Koho jsem slyšel /Q toho jsem dělal. U mne nejsilnější ok5mm/q.

(ok1kz)Zdravím závodníky,

asi jsem zvolil špatnou taktiku, udělal jsem méně /Q stanic než jindy a celkový počet QSO byl také bídný.

Zkoušel jsem více cékvit a nalákat na sebe /Q stanice (nefungovalo to), po výzvě jsem dlouho poslouchal

odpovídající stanice (většinou žádná 5 bodová); parkrát jse mně stalo, že jsem nakonec na freq. zůstal sám.

Bylo to zajímavé zpestření, aspoň to člověka přinutí zaexperimentovat :-).

Naslyšenou v dalších CUCech,

73,

Mirek OK2CWAsi to moc nechodilo, účast byla asi menší ale i tak to bylo fajn. Pětibodová kvéčka byl rychlej ale dobrej nápad. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD

ANT : LW 60 m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD