Komentáře CUC300

Ahoj závodníci,

na dnešní CUC jsem změnil ANT, vyladil jsem svůj deltaloop na 80 m jen jako dlouhý drát včetně svodu po žebříčku až k tuneru.

Jeden výstup symetrického tuneru jsem spojil s uzemněnou kostrou.

Dlouhý drát byl tedy vyladěn "L" článkem. Jsem zvědav na záznam skimmerů.

Zdraví Vás Josef OK1BJH.


Ahoj,

slušné signály a problémy při dovolávání byly pro mně v tomto kole charakteristické. VLP stanice byly velmi silné, řekl bych, že jsem je přijímal ve stejné síle jako QRP ( i dle S-metru tomu tak bylo ). Chvílemi na mně byl takový pileup, že se stanice slily v jeden tón.

S chutí jsem si udělal Milana 1IF v roli pileup stn, hi. Musíš s námi jezdit častěji !

Všem nám přeji vše nejlepší k našemu třístému jubileu CUCu spolu s poděkováním zakladatelům a trpělivým vyhodnocovatelům, bez kterých by to nešlo.

Děkuji všem za pěkný závod, 72 Petr OK2WA

RIG FT817 1000W ANT delta loop 86m LOG TR4W


Dnes som mal hrozné lokálne QRM ,ktoré začalo už v polovicu MWC Contestu a pretrvalo celý čas. Mal som problém sa dovolať niektorých staníc. OK1MNV,OK1DCS som vôbec neurobil , pritom som ich počul. Niektoré stanice som urobil len v poslednej chvíli ako OK2BFN,OK2PYA.Pile up stanica išla v pohode, kto zavolal ,každého Milan počul a odpovedal.

73s Peter,OM3PA


Zdravím závodníky,

dnes klasicky podmínky nic moc. Spojení s Milanem v roli pile up stanice se povedlo ale v obou etapách. Honzu tentokrát pod značkou MNV jsem sice slyšel dobře, ale pokaždé jsem prohrál se silnější stanicí. Signál VLP byl dnes asi opravdu špatně slyšet, což jsme poznali při spojení s Petrem WA/Q, kdy bez ohledu na naše spojení se přes nás převalilo několik stanic. Každopádně nakonec jsme si čísla předali, a tak snad bude vše OK.

Děkuji všem za pěkný závod.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

=


Šlo to nadprůměrně (na mne), výsledek 33 qso se mi docela líbí. Spojení s některými stanicemi zvládám jen v jedné z etap. Tak moc se podmínky "převalují".

Pileup se podařilo v obou etapách prolomit (hi).

Jen 5 kvéčkových stanic.

Z OM jen 3PA a 8ON.

72 Jenda OK2BND/Q

=


Ahoj všem,

jsem rád,že jsem se mohl zúčastnit jubilelního třístého CUCu.Podmínky byly pro mou NVIS anténu

celkem příznivé,dotáhl jsem to skoro na 40 QSO .Rád jsem slyšel po dlouhé době jednoho ze zakladatelů - Milana OK1IF.

Doufám,že se opět brzy objeví.

Díky všem ,zvláště vyhodnocovatelům za krásný závod.

Láďa OK2BLD

=


Ahoj všem

Musím se přiznat, že po delší odmlce jsem dnes měl veliký strach. Třásla se mi kolena, abych Vám to nepokazil. No nějak to dopadlo. Zřejmě asi nové podmínky zvedly výkon stanic /Q. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč nebyl rozdíl 10dB. Pokud je to pravda, pak si osobně myslím, že to nebylo šťastné řešení. Ale proti gustu žádný dišputát, tak asi jste to chtěli (nerozeznat, kdo je Q a kdo ne). Úroveň závodu je skutečně velice dobrá. Pokud však mne paměť nemýlí, pak v dobách začátku nás jezdilo až 70. No jo, ale také pamatuji 130 stanic v KVPA HI. Tak to už je dávno pryč. V současné době by asi bylo výhodné zkrátit etapy na 2x10 minut. Jinak pile up už žádný pilup nezažije. Měl jsem radost i s bráchy - OK1USP. Když si uvědomím, že před 3 roky ještě říkal "blýskavice", pak - klobouk dolů. Koukal jsem i na buletin CRK. Je tam graf nárůstu nových licencí v USA. U nás to asi bude podobné, s t m rozdílem, že další závody už budou jen mluvené, či Ratataiované HI. Je to opravdu škoda, protože CW, to je něco. S rozmachem PIXIE mne napadla i taková blbost, že by bylo dobré v rámci nějaké akce oprášit MVT. Pamětníci (OM3PA, OK1FII, OK2BFN.....) pamatují, co to bylo za legraci. Sice M160 už se v Teplicích nevyrábí, ale Pixina za 130 Kč to lehce nahradí HI. Stačí jen udělat jednoduchou úpravu, aby oscilátor při příimu měl ten samý kmitočet jako při vysílání. Pak se s tím nikam nedovoláte (stanice se Vám budou ladit do nulového zázněje), ale pro všechny stanice, které budou mít tuto úpravu to fungovat bude. A vůbec nevadí, že rozladění bude jen 3kHz HI. No a je to..... Dovolené se blíží a tak od 6.6. bude určitá část CUCáků na společné dovolené na Vysočině (Křižánky), Vláďa OK1FII už delší dobu slibuje, že provede testovací nultý ročník "PIXIáDY". Zkusíme to a uvidíme HI. Možná do

toho zabudujeme i ROB.

Díky všem za spojení a spozdravem

PZ

Milan

OK1IF

P.S. Posílám i nahrávku


Ahoj všem,

dnes jsem se nějak nemohl vnutit svým nabízením. Na volání mi také nikdo neodpovídal a tak to muselo dopadnout zákonitě bídně.

Tak snad příště, to budu mít vysokou cenu, sice se PileUPce nevyrovnám, ale očekávám větší zájem o 3body! HI

Díky za QSO a těště se z jara, tady už o sobě dává dost vědět ! GL VY 73 OK1USP Josef

=


Nejprve hezké pozdravení všem. No a také dík za spojení. O toto jubilejní kolo jsem opět málem přišel. Nějak mne ta smůla a starosti co se hrnou komplikují život. I přes to jsem dnes spokojen.

Zejména první etapa se vydařila. Patnáct spojení byl dobrý základ pro nový osobní rekord. I když se druhá etapa nevydařila vůbec, jen osm spojení, ten rekord dopadl. Dnes nám trochu zkomplikoval život Honza.

Musel jsem se jej zeptat zda opravdu MNV, nebo zda to není překlep.

Dvakrát jsem tu měl potíž s číslem spojení. Nějak jsem se do toho zamotal. A bohužel to bylo v obou případech ( v obou etapách ) u OK2CW.

Pokud jsem ti dal blbě číslo spojení a ošidil o body, moc mne to mrzí.

Některé stanice jsem potkal vícekrát (OK5YL, OK2PYA, OK1BJH a další) a vždy jsem byl přetlačen.

Příští týden CUM. A asi to bude maso zatím největší a nebude to jen boj o spojení, ale velkou měrou i volby taktiky.

Vy 72! Zdenek 1 lz.


CUC Nr 300: No, myslel jsem si, že to bude větší sláva... Že se vrátí si zavzpomínat více HAMů, kteří CUC zakládali a rozjížděli (OK2RZ, OK2HZ,

OK2BYW a mnozí další). Objevil se ale jen Milan OK1IF, jako FB pile up stanice a Dan OK1DIG, díky !

Já si vzal do tohoto kola opět značku OK1MNV. Ale nedařilo se. Delší dobu prohrávám "souboje" při volání i s QRPP stanicemi, dnes se to také

zcela potvrdilo. Nešlo to! Při maximální snaze 38 QSO. Velký dík těm, kteří mne slyšeli. Na řadu stanic, které dělám ve všech závodech, všemi druhy provozu, jsem se nedovolal vůbec.

PZ a 72! Honza OK1MNV (OK5MN)

=


Hi, dnes minimální místní rušení (jen S=6)! Doufám, že to vydrží. Silné signály. Asi ale asi se i vloudily chyby – PC se vzpouzel příkazům. CUL v CUM07.

Jarda OK1MKX/Q


Ahoj,

díky všem za QSO nejen v CUC300 ale i ve všech dosavadních CUCech!

Jen je škoda, že stanic nepřibývá jako je tomu v MWC, který začíná být stále zajímavější !?!

Obávám se ovšem, že vyšší počet stanic půjde docílit pouze zvýšením povoleného výkonu a účastí zahraničních stanic.

Pokud budeme chtít zvýšit pouze počet QSO, tak stačí zvýšit počet etap na 3 po 10-ti minutách.

73, Petr OK2PP


Ahojte,

některé /Q stanice byly opradu silné, podmínky si s námi zahrávají. OK2WA/Q byl tak silný, že jsem si nechal volačku zopakovat, nebyl jsem si jistý, jestli jsem se nepřeslechl. :-). Klasicky jsem slyšel dobře OK2, OM stanice; Honzu OK1MNV jsem zasalechl, že mně volá, obyčejně se soustředím na jednu call, kterou pak klepu do logu. Během psaní slyším třeba /Q ale už se mně to nechce mazat a přepisovat a dokončím jednobodovku.

Nevím, jestli povolením většího výkonu se naláká větší počet stanic. Myslím si, že je to dané sprint provozem (někomu to nesedí) a možná také tím, že jezdí stále stejné stanice, které získaly zkušenosti se orientovat v CUC chaosech. Nově příchozí to možná vidí hůř.

Z časových důvodů jezdím jen CUCy a přiznávám, že s příchodem nových stanic bych měl problém. Některé stanice poznám podle klíčování a tónu, stačí mně zaslechout jen půlku CALL; další už mám vryté do paměti jako celek.

Asi by to chtělo nějaké oživení při zachování sprint provozu, jinak by to nebyl CUC.

73,

Mirek OK2CW

=