Komentáře CUC349


Pozdravení všem.

Tak po včerejší ostudě v OK-QRP dnes další. Nenaladil jsem přes veškerou snahu antenu. Nová je zde již na jaro v krabici nachystaná. Ale nedovolával jsem se ani když jsem byl sám. Nevadí, příště budu za 3 body a budu jen v horním segmentu. Dnes jsem byl dole dost vykolejen. Dal jsem si výzvu a kupodivu mne někdo volal. Jaký ale div, když spolu se mnou jej volala další stanice a i přes to, že dával mojí značku mu byl vnucován report a značka ne právě moje. No je to boj a body jsou body.

Tak za týden a doufám s lepším výsledkem.

Vy72! Zdenek 1lz

PS.: Musím reagovatna pileupovou stanici. Jasné, silnější přetlačí. To mne nebere. Horší je to co jsem psal výše. Když si dáš výzvu a na stanici která tě volá se navalí jiný a ten tě převálcuje. I to je ale jen prkotina proti slávě boží!

Dnešní CUC byl docela poklidný, povedlo se mi 31 qso. Že by včerejší OK QRP závod byl fb rozcvičkou? Taky jsem se tam setkal s CUCáky,  jak jinak, že?
Pileup se mi povedl v obou etapách, Petře dík.
Kvéčkové stanice 3 qso, ale stanice jen 2.
72 Jenda OK2BND/Q
_______________________________________________________________________________

Přeju hezký zasněžený večer.
Podmínky byly docela dobré, občas QSB a rušení od telefonních drátů kterými je moje QTH omotáno. Děkuji za spojení a za hezký závod.
5W do antény W3DZZ. Pepa OK1KA


CUC Nr 349:  Dnes byly podmínky šíření, alespoň pro moji ANT příznivé. O to víc je zarážející, že se mi nedařilo. Slyšel jsem všechny stanice výborně, jen

s výjimkou Jardy, OK1MKX/Q. Ten byl slyšel velice slabě, ale QSO se zdařilo. Petr OK2BTK i s QRP 5W, byl slyšet dobře a nemusel jsem na QSO čekat,

díky! V obou etapách se zadařilo QSO s OK1FKD/Q a OK2BND/Q.  Po jedom QSO s OK1MKX/Q a v posledních sekundách také s OK1FII/Q.

První etapa byla lepší 20 QSO, ve druhé nešlo nic a ta dala jen 19 QSO. Těžko jsem se dovolával, skrumáže braly minuty a vůbec se to dnes nějak dost

těžkopádně "motalo". Závod neměl ten švih jako minulé kolo, škoda.  Nedělal  jsem řadu známých účastníků (OK2BLD, OM8ON...).

PZ, 72 a NSL příště!  Honza, OK1MNV (OK5MN)  


Zdravím všechny !

Dnes pile up s 5W, FT817+loop 86m, HM ATU, tužka, papír.  Kromě nějakých záhadných změn při odesílání deníku a ukládání souboru do e-mailu, co mě vyvedly z rovnováhy, (snad to dopadne bez komplikací), se mi  dařilo udělat stanice, které jsem rozeznal.  Nepodařilo se přelomové spojení se Zdeňkem OK1LZ, byl překřičen. Z počátku tuhý rozjezd, než vzniklo místo pro můj signál. Snad poprvé jsem potkal zde OK2QA, Rudu ze SOTA aktivit, vítej a vydrž ! Dík všem za pěkný zážitek. 73 - Petr OK2BTK.


Ahoj všichni,

zatuhlý počítač mě připravil o 5minut závodu - už jsem si začínal chystat tužku a papír.

Pile - upového Petra OK2BTK jsem v prvé etapě nenašel.Jinak to chodilo celkem slušně,

dokonce jsem se i dovolával.QRPP stanice dnes tady byly hodně slabé /kromě Jendy OK2BND/Q/.

Snad poprvé se mi nepodařilo spojení s Jendou OK1MNV.Sri.

 Díky účastníkům i vyhodnocovatelům za pěkný závod.72 + PZ Láďa OK2BLD


Pozdrav
všem, dnes jsem opět přidal do své nekonečné sbírky "poklesků"
další a to ten, že jsem si nějak zapnul RIT a nevšiml jsem si
toho a pak jsem se strašně divil proč mě nikdo nebere. Hlavně
proto asi můj výsledek nebyl moc dobrý a mnohým jsem spolu se
mnou zkomplikoval situaci. Po odstranění této nepozornosti se mi
zadařilo dost napravit a tak zase budu napjatě očekávat jak
dopadnu. Doufám, že jsem nenadělal moc chyb a, že vše zachycené
patřilo mě. Díky za vaše QSO se mnou, 73 TNX OK1USP Josef.=


Dnes jsem odjel CUC v nouzovém režimu. Během MWC se mně prudce zhoršilo PSV na dipólu pro 80m. Zkusil jsem naladit multiband vertikál, který je ale určený až od 7MHz výš. Nějak se to podařilo, ale v konkurenci více volajících jsem prohrával. 5W jsem samozřejmě dodržel. Kupodivu příjem byl bez problémů, možná byly dobré podmínky. Potvrzuji, že pile-up 350. kolo pojedu. Nechejte se překvapit, jestli se podaří anténu opravit nebo budu zanikat v rušení.  (ok2ea)


Hi přátelé,
dnes z hotelu Amálka ve Straškově u Vodochod. RIG SW80(1W) + ATU + ACCU + LW41m/3m up. Naladit se přesně na protistanici v hustém provozu byl problem. Lepší bylo volat výzvu někde, kde byl menší provoz. Antenu jsem stavěl za pomoci vnučky Julie (7) za vánice, těsně před začátkem závodu. Budu QRV do 3.3. vždy v 7:00 a 18:00 CET na freq. okolo 3559 kHz. Speciální QSL via buro.
PZJ OK1MKX/Q


Opět to nemám složitý s přepisováním a tak snad nevyrobím záhadnou značku, tak jako minule / OKCW - omlouvám se /. Podmínky - snad dobré, signály jako noha. Hi. Ale né moc pro mne. Často jsem byl přikryt silnější stanicí a tak jsem musel pár spojení oželet. Dovolat se přes kopec do Sázavy byl také velký problém. Jendu BND jsem nenašel, pajlapovku mám jen jednou, Míry NG jsem se nedovolal.  Podařila se mi dvě spojení se Zdenou a jedno s Nikou. Díky za ně. A tak nezbejvá než se těšit na příští kolo. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD , 980 mW out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD