Komentáře


Přeji všem hezký večer. Omlouvám se že jsem nejel minulý závod, bylo mi zle a ještě nejsem zcela v pořádku. Čtvrtek, pátek nám budou dávat nová okna a tak mám i hamovnu mimo provoz. Tak aspoň přeji dobré podmínky a radost ze spojení.
73, Pepa OK1KA


Ahoj,

jel jsem jen kousek druhé etapy. Tak třeba budu příště za 3 body, HI...

73, Petr OK2PP


Ahoj,

už mám svůj ham shack v pořádku a tak jsem v CuCu. Podmínky byly z mého pohledu dobré, minimum rušení, fajn signály.

Děkuji všem za pěkný závod,

73, WA

RIG. FT 817, 1000mW, ANT Delta loop 86m, log TR4W


PS: doplnil jsem si svůj setup o krásný a zachovalý old timer - FT707. Pochází z dob, kdy se věci dělaly pořádně a tak mám z něj pořádnou radost. To je poslech ! Ty DSP to prostě tak hezky neumí... Ne že bych neměl rád novinky a technické vychytávky, ale ten TRX mi tu vyloženě chyběl. Klasická konstrukce VFO plus směšování s pásmovými krystaly, příčkové filtry, žádný PLL nebo DSP. K tomu pořádný materiál samotného TRXu, solidní převod a krásný vzhled. Budu ho sebou prát na portably a na loď, 950 tu zůstane na stacionární provoz.

73, a NSL na 80 a 40m, samozřejmě CW :-)

WA


Zdravím závodnice a závodníky,

dnes docela dobré podmínky. Povedlo se spojení s 9 VLP stanicemi. Pepa 1AY měl v roli pile-up stanice dobré uši a vzal mě v obou etapách napoprvé - díky. Děkuji za pěkný závod a těším se na spojení v CUC360.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

K3 - 1W – Windom


Hi OMs es 0K2BBI,

potvrdila se teorie JdC, čím větší místní rušení tím více spojení. Dnes zase ve městě QRM S=9, ale větší počet spojení než obvykle. Ve druhé etapě sporné spojení s OK1AY...

73! Jarda OK1MKX/Q


V dnešnom kole dosť QRN plus lokálne QRM. Napršalo 27mm vody tesne pred MWC ale QRN ešte zostalo po celý večer. Nejako sa mi podarilo vyzbierať aj slabe stanice.

Všetkých zdraví Peter,OM3PA


Dnes horší 1.etapa, jen 13 qso. Po několika minutách, kdy se mi podařilo udělat několik qso v horních 10 kHz se mi zdálo závodní pásmo téměř prázdné a až v blízkosti pileupového 1AY se dělaly hloučky. 
Pak ve 2.etapě se situace trochu zlepšila, dotáhl jsem to na 30 qso, ale tak nějak nespokojeně. Dokonce u 2 qso vím, že nevím, s kým jsou skutečně dělány, takže to vypadá, jako bych úmyslně dělal DUPE.
Snad příště lépe
72 Jenda BND/Q


Pozdravení všem a dík za spojení. Tak po mizerném startu se vylepšilo a ještě tři minuty před koncem jsem doufal že padne rekord a padne pětadvacet. Ale......

Minule se mi líbil komentář Zdeny o pořadí dle JdC. Tobě se ale povedlo poprvé a jen jednou. Víš kolikrát jsem na těch stupních za ta léta stál já? Vícekrát, než pod nimi. Hi.

72! a za týden naslyšenou Zdenek 1lz


Ahoj všichni,

když jsem se dnes před závodem díval na ionogram,moc dobře mi z toho nebylo. Opět geomagnetická bouře.

Samozřejmě to bylo znát na podmínkách.V druhé etapě to už bylo lepší. Dokonce i qrpp stanice se dařilo dělat.

/2X Jenda OK2BND/Q a Petr OK2WA/Q/, Vláďu OK1FII/Q a Jardu OK1MKX/Q jsem slyšel, avšak neudělal.

Díky za pěkný závod a za vyhodnocení.

Naslyšenou příště .Láďa OK2BLD 72 + PZ


Ahoj všichni,
tak mě to vyšlo - první místo od konce - splněný sen. Jinak ale je
nespravedlivé v tomto CUCu, já dávám všem stanicím 3 body, nahrávám tím
soupeřům, já dostávám většinou jen 1 bod. Jo, nespravedlnost vládne ve
všem na světě.
Já vím "pane Švejku" to chce klid. Vysílám pro potěšení, radost a
mozkové závity.

Zdenka OK2BBI

__________________________________________________________________________________


Přeji pěkné poledne a předávám deník z CUCu 359. 73! Pavel, 1kz

__________________________________________________________________________________


Zdravím všechny příznivce CUCu,

Děkuji všem za spojení. Příští CUC pojedu Pile-up. Připravil jsem si malou změnu,Rád bych zkusil někdy kategorii 1W a tak jsem vyrobil Cimrmanův zesilovač -7dB, abych snížilvýkon. TRX dává min. 5W. Doufám, že těch -7 dB nebude mít velký vliv na poslech. Pile-up pojedu pouze s tímto výkonem. Abych to trochu zjednodušil, tak budu na známé frekvenci Hi. Pevně věřím, že budu slyšet a i já vás všechny dobře uslyším. Přeji nám všem hodně štěstí. Hi. Krásné jaro a dobré podmínky přeje Vašek OK1DCS 72Asi dobrý. Bohužel se projevuje hloučkovitost a to se mi pak s jedním wattíkem těžko prosazuje. A tak čekám na tu poslední stanici. Všem děkuji za spojení.
RIG : FT817ND , 1W out
ANT : LW33m
ruční líč
73!
Zdeněk OK1DZD

PS. Pro Václava DCS. Nevím co máš za dělo ale nedalo by se přiškrtit na jeden watt out? Mně se to u ef té tisícovky podařilo. Útlumovej článek budeš muset obcházet relátkama, jinak mě těžko uslyšíš. Přijdu o body. Hi.
No a pro Petra WA. Blahopřeji ti k sedmsetsedmičce. Mám jí také. Ale jestli chceš mít ještě větší radost, pátrej po FT7b. Má pouze klasická pásma ale parádní poslech a světle modře podsvícenou kruhovou stupnici. Byla moje první a tak na ní pořád vzpomínám. Hi.
A pro ostatní. Minulý čtvrtek se jel MAS contest na 3,5 a 7 MHz. Je to něco pro bastlíře. TRX maximálně sto součástek a nebo TX max padesát - třeba s krystalem.