Komentáře CUC368


Pozdrav všem.

Nejprve. Včera opět absence. Domů jsem upocen přichvátal v 1940 a to již nebylo k boji. Odpojené anteny a nepřipravený (nenalinkovaný) deník. Tak snad se příště povede lépe.

Ještě jsem nečetl komentáře, spěchám udělat vyhodnocení. Nějak mi uteklo, že tento týden konám já. Až ranní mail od Luboše mne probudil. Ale večer by se stejně nekonalo. Po 20 hodině při bouřce a silném povětří slétl proud a šel až dlouho v noci.

Asi jste si tu bouřku i při závodě užili.

Vy 72! a naslyšenou v pondělí. Zdenek 1lzZdravím závodnice a závodníky,


po vynechaném jednom kole dnes opět na pásmu, a opět rachot nad rachoty. Spojení s pile-up stanicí se povedlo v obou etapách na první pokus - díky. I přes rušení se zdařilo celkem dost spojení s kolegy VLP. Poprvé se mi povedlo spojení s Tondou DOR, posílen tímto spojením jsem se mu ještě zkusil vnutit na konci závodu, ale nedal se - omlouvám se. Zdenu jsem dnes slyšel velmi pěkně, ale ani jednou jsem neprorazil, tak příště.

Díky všem za pěkný závod a těším se naslyšenou v CUC 369.


PZ +72 Láďa OK1LO/Q


K3 - 1W - Windom

TR4W


Ahoj, 


dnes velmi silné rušení až na úroveň, kdy jsem chvílemi nebyl schopen přijímat nic jiného.  Tak jen 23 QSO, překvapivě i některá VLP. OK2EA jel fajn, super silný signál a bez čekání. Za chvíli začne asi bouřka, už jsem vytáhl všechny antény a otevřu si pivko :-)  


73 a díky za pěkný závod, 


Petr, OK2WA


RIG FT817, 1W, ANT Delta loop 86m, log TR4W


Ahoj všichni závodníci,

měl jsem strach, že mi bouřka nedovolí dnes závod odjet, vypadalo to hrozivě avšak před závodem 

ty bouřkové mraky odešly jiným směrem.Přesto však bylo qrn asi největší v této sezóně.Překvapila mne celkem dobrá

účast - ze stálic jsem neslyšel jen Petera OM3PA a Vaška OK1DCS , Vladimíra OK1FII a Jardu OK1MKX.

Naši "zakladatelé" to už asi definitivně zabalili - škoda.

Příště nsl možná z Andělské hory u Bruntálu.

72 + PZ  Láďa OK2BLD


Přátelé,

odvolávám co jsem napsal o “nejmenovaném pirátovi” z JČ. Z vážných věcí si dělat legraci se nemá. A utahovat si z kamarádů už vůbec ne. Váženého čtenáře prosím, aby si nahradil slova  “nezměřitelnou silou” v odvolávaném textu, slovy “neuvěřitelně malým, ale změřitelným výkonem”.....Dovolte mi na závěr citovat Jožo Fera z preambule www stránek Velkého náčelníka :

Pokud život není sranda, pak žijeme zbytečně.....

HOWG!

Jinak v závodě nuda – Vašek DCS je na cestách ! Podle ionogramu z Průhonic-silná ES a signály , přes QRN, byly čitelné. Ve druhé části jsem nenašel na staré freq. pile-up stn, která se přestěhovala, a pak jsem na ni zapomněl. Hi! Zaznamenal jsem novou stn OK1GSB, ale bohužel slibně rozvijející se QSO bylo zarušeno jiným contestmanem, takže QSO nevyšlo. Novému zájemci přeji hodně úspěchů a aby vydržel !

PZ Jarda OK1MKX/Q

 


Tak dnes to bylo řádně okořeněno. Pěkně to praskalo. Nakonec jsem horko těžko udělal 16 spojení. V padesáté minutě jsem se nedokázal dobouchat na FII ani na FKD. Doufám, že se nebáli, že bych měl víc bodů než oni. Hi.
 No je léto a tak ty podmínky nebudou jednoduchý. Všem děkuji za spojení.
RIG : GM47-DZD , 980 mW out - nasazena z důvodu snadnější opravy kdyby do ní ráčilo uhodit, NE602 je levnější,hi
ANT : LW 33m
ruční klíč
73 !
Zdeněk OK1DZD
PS. 1757 až 1815 dvanáct spojení opět s GM47kou


Ahoj kamarádi. Byl jsem pile-up, tak popíšu, jak to tady vypadalo. Už během MWC tady bylo rušení od bouřky, která šla severně cca 20km. V době CUC to pokračovalo. I když to praskání bylo téměř nepřetržité, vydržet se to dalo, takže jsem ani tak často nemusel žádat o opakování. Nevylučuju ale chyby v přijatých číslech. V takových podmínkách mám raději, když protistanice používají zkrácenou formu čísel. To je větší šance, že se vysílané číslo trefí do mezery mezi totálně gumující prskání od blesků. Horší je, že ve zvýšené úrovni rušivého pozadí se ztratí ty stanice, které jsou shodou okolností v tu chvíli slaboučké. To nemusí být zrovna ty /Q. Mám už delší dobu pocit, že rozdíl mezi stanicemi /Q a 5W je minimální.

Dnes jsem úmyslně zvolil takovou podivnou taktiku. První etapu jsem byl kmitočtově hodně vysoko a druhou zase dost nízko. Teď už vím, že taktika je to teda blbá. Málem se mi vymstila, protože v prvních třech minutách jsem skoro nic neudělal. A ani později nic moc, protože jsem neměl větší rate, než 3 QSO / min. No počkám si, kolik nás bylo, abych mohl svoji účast vyhodnotit.  

Chtěl bych ještě sdělit, že se kdykoliv rád vzdám pile-upu ve prospěch stanice, která o to bude mít zájem. 

Použité zařízení: TS2000 (100W), kde využívám vnitřní anténní tuner. Anténa je dipól 2x 38m + symetrizační člen, ale dost mám to dost nízko. Log je N1MM - dnes jsem jel se starší verzí, na ten N1MM+ se mně nějak nedaří zvyknout si. Kdybyste mně sebrali počítač, tak bude o jednoho telegrafistu míň. Já ruční klíč nemám a na pastičku elbugu nešáhnu, jak je závod dlouhý.

Děkuju všem za spojení a zase naslyšenou.

Víťa OK2EA 


CUC Nr 368:  Pozdrav všem a YL operátorkám zvlášť! Se Zdenou i Nikou jsem dnes dělal QSO v obou etapách a to je príma. Nika tu měla dnes také UFB 

signál.  Ono to dnes chodilo i nechodilo, to jsou paradox,y hi. Co do podmínek šíření by to chodilo, ale obrovské bouřkové rušení to vše poslalo do háje...

OK2EA jel PILEUP skvěle, QSO, na první zavolání! Ještě stačil změnit frekvenci do druhé etapy, signál nádherně silný, co víc si přát?  Congrats !

Dnes 36 QSO celkem(20/16), druhá etapa už byl propadák, v tom QRN jsem už měl výpadky. Sem tam v nějaké minutě žádné QSO. OK1FKD/Q ve druhé

etapě, jsem jen tak tak tušil, snad jsem vzal NR dobře...Konec druhé etapy již byl zahlušen místní bouřkou. m Ještě jsem stačil po konci etapy tradičně

pozdravit Láďu OK2BLD na tradiční frekvenci 3542.05 kHz (ještě z dob, kdy tu býval po CUCu Milan OK1IF, na této frekvenci). Pak několik zablýsknutí

a výbojů v ANT ladění mi jasně napovědělo co mám dělat. Rychle jsem se rozloučil a vytahnul ANT, nic jiného nešlo udělat. Tak jsem vynechal CUL.

Dnes jsem neslyšel řadu známých stanic OM3PA, OK2PYA a další...,  je sezona dovolených, je to znát na účasti.

PZ, 72 a NLS příště!  Honza OK1MNV  (OK5MN) 


Zdravím
soutěžící, dnes se mi dost měnila síla signálů od
nečítelnosti (dost přispívalo QRN od bouřek) až do 599+ a tak
jsem byl nucen občas někoho týrat s opakováním NR. Výsledek je
bídný, ale předpokládám, že i další stanice měly horší
podmínky jako já. Zaznamenal jsem dosti slabou novou stanici OK1GSB
u mě s prvním spojením v CUCu a tak ji přeji ať vytrvá a
nenechá se odradit tou divočinou, která nás začátečníky ( zde
míním začátečníky v CUCu) trochu deptá. Ale svižnost, potřeba
orientace a nedlouhá doba závodu je to co mne láká, a když nic,
tak CUC nechci proto vynechávat. Díky všem za QSO - VY 73 TNX
OK1USP Josef.=


    Když je tady abnormální hic
             lépe je nedělat vůbec nic
             do chládku se posadit
             pívo a čaj jenom pít.
             Chládek je lepší než hic.
                                                                    Z.

_________________________________________________________________________

Omlouvám se Mirkovi OK2CW. Hned na začátku CUCU jsem ho volal v domnění, že volá výzvu. Byla to freq OK1FII/Q, kterého on volal a tak jsem ho neukázněně vyšoupl z možného QSO. Pak jsem se musel ptát na značku protistanice co mi odpovídala. I takové věci se stávají. 

V souvislosti s tím byl pro mne útěchou a pohlazením článek od Miroslava OK1GS v posledním  červencovém OK QRP magazínu 102 o QRP provozu a závodění.  NSL - Petr OK2BTK.

________________________________________________________________________

Ahoj všem,

CUC 368 v zápalu veder 37/29°C,

bouřky a i déšť. 

OK2EA jel perfektně a pokaždé na první ťuk a i přeladění nebylo na škodu.

Jen mě se tentokrát moc nedařilo.

Příští CUC 369 pojedu jako pileup a chci pro vás připravit lahůdku.

Pojedu asi 50W a sytém sprint, tak se podle toho zařiďte a vymýšlejte taktiku.

Asi moc spojení nezvládnu, ale Ptákovinám zdar ( PZ ) 


Luboš OK1FGD


Předpokládal jsem značné QRN. Překvapivě nevadilo tak moc, jak jsem čekal. Spíše se mi zdálo, že jsou asi vlny velice lenivé a proto slyším stanice jen slabě a je jich méně. Taky možná bylo dost těch, kteří kvůli lokální bouřce vytáhli anténu a dali ji daleko od rigu.
Tentokrát 21 qso, což není ani tak moc, ani málo.
Pileupový 2EA mne vzal v obou etapách na první šup. Dík!
Kvéčkových stanic jen 5. Některé jsem sice slyšel, ale oni mne ne. Škoda.
Tak vzhůru do dalších CUCů.

Záznam z CULu je sice krátký, ale když už jsem posledně neposlal nic, tak aspoň něco...
Při odesílání logu, jsem zapomněl.
72 Jenda BND/Q
_______________________________________________________________________