Komentáře CUC369:

 

 

 Pozdrav všem.

Tak další ztracené kolo za námi. Taktiku jsem na pileupstanici nenašel a tak jsem ji nehledal. Chtěl jsem si alespoň udělat osobák v QSO. Bylo to nadosah, ale zase nic. Nakonec jedno spojení nevím, zda bylo se mnou a jedno mám na 100% špatně nr. No a po náročném odpoledni a mírném rauši se ani nebudu omlouvat za klíčování. To už by se stalo folklorem.

Vy 72 a naslyšenou za týden.

Zdenek 1lz


Hezký den.

Zdeněk Lenčuk

 

 

 Dnešné kolo s pile up stanicou to bolo dosť komické. Ísť šprint  to je problém, prešiel som v prvej etape celé pásmo a až na konci  ma Luboš zavolal. V druhej etape som ho počul, volal som ho tri krát, ale vždy sa preladil a čakal na stanicu čo volala výzvu. Takže strata min. 5 minút a 5 bodov  fuč...

Ešte ,že to Luboš avizoval vopred...

72 a PZ  - ozaj to bola ptákovina 

Peter

 

 

 Ahoj, 

dnes jsem experimentoval - stáhnul jsem svou "novou" FT 707 pod 1W a pustil jsem se do CuCu. Hned se ukázalo, že jsem to s tím VLP asi díky nepřesností měření přehnal - nikam a k nikomu jsem se nedovolával a 7QSO v první etapě je asi nejméně, které jsem kdy z domu měl. K tomu chybějící QSK... Odměnou mi byl skvělý poslech stanic, čisto, bez šumu, s citem pro pásmo a stanice = asi mi připadá nejlepší z toho co tu mám. Abych také udělal nějaká spojení jsem na počátku druhé etapy přehodil na tradiční FT817, poslech už je hrubší, je slyšet dost rušení ale jsem schopen dělat spojení a pár spojení včetně pileup Luboše se mi taky podařilo.

 

Výsledek závodu nic moc ale pěkně jsem si zaposlouchal - FT707 je fakt skvělé rádio na pohodový poslech. Samozřejmě do CQ WWW na špici by nestačilo ale radosti udělá dost a taky hezky vypadá. Pomalinku ho ještě šolichám tak, aby bylo v co nejlepší kondici při zachování historického zapojení a součástek. I buga jsem nechal venku, dovnitř se to přece nehodí.

 

Příští týden, pokud nebude nějaký jiný zájemce, bych vzal pileup.

 

73 a díky za pěkný závod, 

 

Petr OK2WA. RIG 1 etapa FT707 pod 1W, 2 etapa FT817 1W, ANT delta loop 86m, log TR4W

 

 

Přeji všem hezký večer.
Minulé pondělí jsem byl v HK v nemocnici, tak jsem měl absenci. Dnes jsem měl docela čistý příjem, tak to docela ušlo.
Nenašel jsem OK1FGD s pilupem. Děkuji za pěkný závod.
73, Pepa OK1KA

 

 

Ptákovina to od pileup stanice tedy byla. Pokud jede zvýhodněná stanice 
opravdu systém sprint, jak bylo avizováno, pak je na jejím výběru, koho naladí a udělá, a 
ostatní stanice jsou tím znevýhodněné.
Pokud si vybere čistý kmitočet, a volá CQ a to se opakuje po každém 
spojení, pak je to OK, ale už to není sprint. Zvýhodňuje to pak jen stanice, použivající skimmer, což 
je v pravidlech zakázáno.
Já jsem se na veškerou taktiku vykašlal , a pileup stanici nehledal, (protože se mi to od začátku nelíbilo),
a snažil se udělat co nejvíc QSO. V první etapě se to dařilo, navíc se podařily 3 QSO s tříbodovými stanicemi,
čímž byla absence "pileup" stanice vykompenzována. V druhé etapě to již 
bylo o poznání horší, navíc poslední 4 minuty bez QSO. Na "pileup" stanici jsem za celou dobu závodu 
nenarazil, takže -10 bodů.
Podmínky šíření byly perfektní, bez QRM a QRN.

73, Robert OK2PYA 

 

 

 

No nevím, jestli to byl od Luboše FGD šťastný nápad s tím přelaďováním pileup stanice ? Nějak jsem to v druhé etapě nezvládl.

Nešlo mi po dobrém začátku v druhé etapě vůbec nic. Přestal jsem se dovolávat a Luboše jsem nenašel. Co víc si přát...?  Celkem 37 QSO,

ale až po velkém snažení v závěru druhé etapy. Peter OM3PA nezklamal a v posledních sekundách jsme udělali QSO.

Příště to snad  půjde lépe! Tak se budu těšit.

PZ a 72!  Honza OK1MNV (OK5MN)

 

 

Zdravím závodnice a závodníky,

 

dnes dobré podmínky bez většího rušení. Povedlo se celkem 10 spojení s kolegy VLP. Zdeno díky za přelomové spojení. "Cestujícího" Luboše v roli pile-up stanice jsem zaslechl jen jednou a to ve druhé etapě, kdy se natvrdo vlámal do spojení Tondy 1DOR s Vláďou 1FII/Q a i přes Tondovo vyžadování opakování spojení se dožadoval spojení s OK1FII/Q. Ono když do signálu 1W se jede výkonem větším, tak to jinak nemůže dopadnout. Doteď jsem nevěděl, cože je to PZ - tak už to vím. Pochybuji, zda se jim to spojení povedlo dokončit. Možná by se hodilo do pravidel doplnit ještě jeden typ stanice, něco jako v závodě "FOX", která by měla větší bodové hodnocení a ostatní by ji mohli nahánět :)).

 

Díky za pěkný závod a těším se na slyšení příští pondělí.

 

PZ 72 Láďa OK1LO/Q

 

K3 - 1W - Windom

TR4W

 

 

Zdravím všechny,

CUC byl poněkud nestandardní (Turkish style), ale signály velmi silné, bez rušení, takže kdo jel na počet QSO, tak měl šanci. Na rozdíl od těch co hledali pile-up a nenašli, což je zřejmě poněkud rozladilo. Selanka to vůbec  nebyla. A než jsem se skamarádil s PC, na začátku závodu, tak to chvíli trvalo...proto se i omlouvám, za občasná nedorozumění.

72 a PZJ de OK1MKX/Q

 

 

Pozdrav všem,

když jsem vymýšlel jak pojedu pileup, chtěl jsem aby stanice používaly celý kmitočet pro CUC tj. 3535 - 3560.

To se mi snad povedlo. Vyhledal jsem si stanici, která dávala CQ a jí jsem zavolal, po výměně NR jsem dal CQ

já a po výměně NR jsem hledal opět další, která dávala CQ. Nikoho jsem neznevýhodňoval. Koho jsem slyšel,

toho jsem zavolal. Krásných 31 QSO a musím uznat, že to byla opravdu ptákovina.

Jsem zvědav na reakce v komentářích.

 

PZ 72! Luboš OK1FGD

 

 

Ahojte, tak dnes mám smíšené pocity. Byl jsem dilem roztrpčen na svůj noťas a N1MM+, neb mi zacal při 4 QSO dávat mé NR=000 a ve stresu se klíče bojím a nejde mi to, tak jsem se zabýval opravou v programu a nějak mi to opět nešlo, tak jsem založil nový log a pokračoval zase od NR=1  a občas jsem  něco zašmoulal a tak jsem to dílem psal ručně a paralelně v PC. Hrůza, za kterou se všem postiženým omlouvám. No a pak mě vyděsila nějaká zvláštní agresivita soutěže, kdy tam volali stanice neovykle moc přes sebe, jako by šlo o život, což se mi krajně nelíbilo. No když hlava vychladla, tak jsem si uvědomil, že mohl být na VINĚ NEŠŤASTNÝ NÁPAD LUBOŠE pro pileupku s metodou sprint. Jeho body jsou důležité pro všechny, neboť dost rozhodují o lokálním pořadí stanice, na které je zvyklá a porovnává se se svým okolím více než absolutně. Podle mého názoru toto vneslo do hry značný chaos, kdy se každý snažil vnutit  a mnozí ani nečekali na výzvu (obvykle to u pileupky není potřeba neboť necestuje a tak při jakékoliv "vřavě" tam vysekli i svoji značku. Potom myslím i protřelí závodníci ztráceli přehled a výsledek byl na snadě. Tedy já se snažil OK1FGD polapit, ale nebyl jsem vyslyšen a tak jsem vlastně neměl šanci a to jsem ho 3X za tu půlhodinu potkal a volal (a určitě 2X po jeho výzvě)! Za sebe prohlašuji, že toto nechci. TNX 73 OK1USP

 

 

Ahoj všem z Ostravy,

podmínky dnes průměrné, qsb menší,než minule, zdála se mi i menší účast.

Luboše OK1FGD jsem v první etapě nenašel /sri, ale PZ HI/.

Díky za závod a vyhodnocení . Láďa OK2BLD

P.S. Jestli jezdí někdo MWC na moji značku, tak je to pirát.

 

 

 Původně jsem měl obavy, že nepropojím společenský a zájmový život. Ruda 2QA sezval hamy na přátelské posezení a zrovna v ten večer měl být CUC. Ale slíbil zapůjčit anténu, jen musím umožnit v rigu připojení PL konektoru. Redukci jsem udělal a když nastal čas Č, jsem vyjel se svým SW80 CUC369. Zároveň jsem to bral jako propagaci a dfm, že zájem jsem vzbudil.

Ruda má qth na okraji města, ve větší nadmořské výšce. Jiná anténa, jiné podmínky, spousta lidí kolem mne, nezvyk na prostředí, bez PC (klasika tužka + papír) - nejprve jsem měl pocit, že spíš než propagace, to bude ostuda. Ale pak jsem se rozjel a šlo to docela dobře. Sice tam jsou nějaké zádrhele, někde jsem si nebyl jistý protistanicí, ale v tom množství se ani nebudu zlobit, když někde bude chyba, hi. 32 qso jsem už neudělal velmi dlouho. Pileupa Luboše sice jen jednou, ale více stn/q (6 qso).

Pěkná vzpomínka zůstane. Dokonce mnozí přítomní nejen sledovali spojení s 1 W. Udělali i španělskou vlnu, jako fotbalistům jejich fanoušci. Hned jsem měl pocit, jako že jsem "osobnost". Pak už jsme zase jen povídali, jak je obvyklé.

Příště pojedu zase od sebe z domu, kde mi to vysílá do jiných směrů, ale to si snad zase rychle vzpomenu. A ti fandové mi budou chybět,  hi.

72 Jenda BND/Q

 

 

V práci jsem tentokrát neplánovaně končil přesně v 19:45, takže se těším NSL snad příští týden.

73 Jirka OK2BDF

 

 

Zdravím všechny příznivce CUCu,

Z mého pohledu podmínky skvělé. Nápad sprint pro Pileup se mi nezdá šťastný. Tímto způsobem

byl potlačen původní záměr na vyzkoušení Pileup operátorem. Ale na druhé straně dobrá zkušenost.

Měl jsem zvolit taktiku bez Pileup stanice, to mi však došlo až po neúspěšném nahánění Hi. Běžně

poznám na obrazovce SDR RX nejsilnější stanici a ta je většinou Pileup. Včera si však fyzikální zákony

zakrývaly oči. Na pásmu byla řada silnějších stanic, než Pileup a tak jsem se honil za někým jiným Hi.

Dělal jsem Luboše poslední vteřiny před koncem 1.etapy a tak jsem doufal v přelomové QSO a prd, odladil se.HI

Inu byl to boj a velká ptákovina. Mějte se krásně 72! Vašek OK1DCS/Q

 

 

Mohlo jich být i více ale skončil jsem na osmnácti. Mezi více volajícími nemám šanci a tak musím hledat ty, které už delší dobu nikdo nevolá. Pajlapovka na mne zbyla poze jednou a tak mě i tentokráte poslední místo nemine. Všem děkuji za spojení a doufám, že se mi deník podaří odeslat. Bohužel server zatím stávkuje. Že by bojoval za vyšší plat?
RIG : FT817ND , 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73 !
Zdeněk OK1DZD
PS. Víťo 2EA, v minulém kole jsi si stěžoval, že musíš telegrafovat z klávesnice, protože nemáš klíč. Pokud by jsi měl zájem, mohu ti jeden eremkovej poskytnout  aby jsi nemusel trápit počítač.

 

 

Ahoj všem,

nedalo mi to a musím reagovat na komentáře z CUC 369.

Prvně, že jsem jel pileup a sprint, jsem avizoval již předem

a mohli jste se na to připravit.

Já jsem nikoho neznevýhodňoval , koho jsem zaslechl dávat

výzvu toho jsem zavolal a kdo mě potom volal a dovolal se

tak měl prostě štěstí.  Taktika je i to, že nehledám pileup

a snažím se udělat co nejvíce QSO jak za 1 , 2  či 3 body.

Při pročítání komentářů  jsem si začal myslet, že CUC

postoupil do kategorie celosvětových závodů typu WW DX.

Nějak se mi z CUCu vytrácí ta skvělá zábava a smysl pro

humor. Já jsem jel již několik pileupů ( dvě pileupové stanice,

za svojí značkou jsem dával " UP " , NR 59, NR 60, jako můj věk )

ale teď jsem se zhrozil, kam až vede touha obsadit nejvyšší

příčky tabulky, nevím jak je možný, že já s 50 W jsem nebyl

nejsilnější stanice, když ostatní měli povolený výkon 5 W,

což je 10x méně.

Myslím si, že kategorie 100 W a 5 W nic neřeší, neboť si

někdo aby byl nejlepší i k těm 100 W  přidá něco navíc.

 

No Holicích bude co řešit.

 

PZ 72/73 Luboš OK1FGD