Komentáře CUC397


Hezký pozdrav všem.

Máme za sebou poslední lednové kolo a zdálo se mi, že podmínky byly příznivější pro delší spojení. Bez problému jsem dělal Slovensko a Moravu. Čechy, když nepočítám dvě místní stanice (tzv. přeskopčáky), tak mi tady velice silně zabouřil OK1AY a OK3EQ. Vyjímečně slaběji, než bývá zvykem OK1FII a to je vše.

Nika jela perfektně a její skore při spojení v 1754 – klobouk dolů. Dvakrát mne vzala na první zavolání. Dík Nika 88!

Vy 72! Zdenek 1lz

Dnes to bolo fajn ,bez lokálneho QRM.Škoda,že QRPP stanice som robil iba 1 krát , hoci signály boli dobré. OK1FII/Q som vôbec nepočul po dokončení spojenia s potistanicou.Solídne signály QRPP mali aj OK2BND/Q, OK1MKX/Q OK1FKD/Q aj OK1LO/Q. Ani OK1AY som po druhý krát neurobila v prvej etapa ani OK2EA.

73s Peter,OM3PA

Hezký večer přeju všem závodnicím a závodníkům.
Dnes by to chodilo docela dobře nebýt toho rušení od telefonních a elektrických drátů. Pileupovou stanici jsem nenašel, ale jsem rád za spojení s Milanem 1IF. Byl mimo pásmo kde se konají pravidelné skrumáže, je dobré pracovat v celém povoleném segmentu. Milane díky.
Děkuju za pěkný závod, za vyhodnocení a za každé spojení.
Pepa OK1KA

Ahoj všem,

tak dneska konečně dobré podmínky,po kterých už dlouho toužíme.Byla to radost , 37 qso, to už

se mi dlouho nepovedlo. Nika OM8KW jela pile up skvěle.  Díka všem za qso.A vyhodnocovatelům 

za vyhodnocení. Snad ty podmínky  vydrží.

72 + PZ z mrazivé Ostravy Láďa OK2BLD

Zdravím závodnice a závodníky,


dnes to bylo docela akční. Podmínky se vylepšily a bylo to znát i na počtu spojení. Nika se v roli pile-up stanice činila, spojení se povedlo bez problémů v obou etapách - děkuji. Díky patří i vyhodnocujícím!

Děkuji všem za opravdu pěkný závod a těším se na spojení příští pondělí.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3 - 1W - Windom

TR4W

Pozdrav všem soutěžícím !

    Dnes opět docela spokojenost, jen těch Qček bylo málo a tříbodovky mi vždy někdo přetlačil, ale 28 QSO u mě není zlé. Škoda velkých hluchých míst a snad by ta třicítka padla

(OK1USP)

Zase o něco líp, dokonce bych měl uvést o dost líp. Postupuju ze 3 qso, přes minulých 10 qso až na dnešních 22 qso.
Na skrumáže si stěžovat můžu, ale to je taky jediném, co s tím můžu udělat, hi/sri.
Nika jela skvěle a dobře slyší, pokaždé jsem byl hned na řadě. Dík.
Ze stanic/Q jsem měl štěstí jen 1x na Láďu LO/Q a 1x Milana IF/Q. I když jsem ladil ke konci v obou etapách, v 1.et. jsem Milana neslyšel. Vůbec.
Tak se těšme na další kola, bohatší o počty qso.
72 a PZ, Jenda BND/Q

Přes 40 QSO jsem neudělal od CUC 382, který se konal 17.10.2016 (když nepočítám závody odjeté jako pileup).
Více jak dva měsíce, podmínky nedovolily plnohodnotný CUC, až dnes, kdy byl kritický kmitočet přes 4MHz.
Konečně.

73, Robert OK2PYA

_______________________________________________________________________________

Dobrý den všem,

dnes docela dobré podmínky.

Všem děkuji za QSO  Dnes 13.

Omlouvám se, že jsem se některých ptal několikrát na NR. Z Prostějova se té anténě na Česko-Slovensko jednoduše moc nechce.

Multi kategorie. Vím, že závod je jen pro SINGLE kategorii. XYL byla v roli "čumako".
Přihlížel i jeden kolega neradioamatér. Dostal za úkol zkoušet ladit stanice a regulovat šířku filtru via DSP. Docela mu to šlo 
Sledoval i celý MWC a v CUCu tedy pouze ladil. Vím, že jde o porušení pravidel, protože kategorie SINGLE toto nepovoluje.
Nicméně jsem se k tomuto kroku rozhodl pro "reklamu" radioamatérům.
Budu-li vyřazen, nevadí, stálo to za to i tak  A přiznávám se, že to byla taková SINGLE MULTI kategorie 
No a ještě se přiznám, že jak se manželka učí CW, tak občas dává v TR4W výzvu funkčním tlačítkem F1. Učí se tak tomu, kdy vysílat - zda se někdo ozývá, atd.
Často přísedí i Martin OK2CTR.

To jsem teď na sebe (nás) vyklopil co se dalo.... 
Omlouvám se tedy všm ostatním. Pro mne je CUC často o tom, že jsem rád v tom chumlu, že udělám pár spojení. V našem případě jde spíše o edukativní záměr, než o vítězství 

VY 73!
Dan OK2CN
Člen RK OK2KLS (OK2OLS) Šternberk=

Milí náčelníku Lima Zulu

 

Občas po závodu MWC se snažím rozdat pár bodíků. Musím se přiznat, že to dělám hlavně kvůli bráchovi OK1USP. Chci, aby už konečně nějaký ten závod vyhrál. Bohužel ho však nikdy nemohu v tomto závodu najít. Má pravděpodobně nějakou zvláštní závodní taktiku, která kromě přelaďování také má i fázi umlčování. Když už ho nemohu najít, tak se mu servíruji v podobě výzvy. Bohužel zase nic. Občas se ozvou borci typu MKX FII BND. Jejich taktiku 3559,5 kHz má už prohlédlou skoro každý. Abych je donutil k disvalifikaci a tím bráchovi k vítězství, tak jsem v tomto kole vymyslel diskvalifikační taktiku. U svého nového Emergency SRH2017 TCVR m ám dva kmitočty. Jeden je 3560,28 kHz a druhý 3560,9 kHz. Vymyslel jsem tedy to, že budu dávat výzvu mimo povolené kmitočty (280 Hz výše). Donutím je, aby mne zavolali, nahraju to a prásknu je pro nedodržení podmínek závodu. To jsem si však dal. Ty potvory mne volali přesně na 3560 kHz. Takže vlastně jsem se vyšachoval jen já. Proto vážený náčelníku Lima Zulu oficiálně žádám o diskvalifikaci stanice OK1IF/Q v tomto závodě, pro nedodržení závodních podmínek. Také se musím přiznat, že můj TCVR při měření vykázal 1,0073 W výstupního výkonu, což je oproti ostatním Q stanicím vyloženě drzost. 

Současně bych prosil v některém příštím závodě, zda bych nemohl mít ze závodních podmínek výjimku a nemohl se s mým čínským TCVR Rozkmitem naladěným na 3560,28 kHz zúčastnit závodu jako pilehup  stanice. (Pileup zde už dlouho otravují, ale čínský pilehup jsem zatím jen já a brácha). 

 http://ok1if.c-a-v.com/

S pozdravem

Milan

 K1IF/Q 

Poznámka vyhodnocovatele: Žádosti o doskvalifikaci nebylo vyhověno. JDC mi sdělil, že máš blbě kalibrovaný TRX a že jsi byl v pásmu s výkonem 0,999W.

I velký náčelník má smůlu.

Ale mám nabídku. Blíží se kolo 400 a co bys řekl tomu, vyjet legálně se 100W jako pileup. Tedy jen potud, pokud slíbíš, že mne přednostně uděláš ve dvou etapách. 1LímaZulu

Všechny vás zdravím a děkuji, hlavně Zdenkovi. 1uhq.

Pěkný večer všem!

Dnešní podmínky opravdu stály za to :-) O rekordních 31 QSO se mi ani nezdálo. Jen OM stanic jsem slyšel poskromnu. I tak jsem se nenudil a pěkně to odsýpalo. Omlouvám se pár protistanicím za zmršené značky, ale snad jsem je pak zapsal korektně.

73 a PZ

Honza

OK2SRO

dravím závodníky a speciálně pak pile-up stanici!

 

Podmínky byly zřejmě lepší. Což poznám na počtu dokončených spojení. I když mne v řadě případů vytlačily jiné Q stanice. Vzhledem k trvalému rušení S=9, jsem se rozhodl příště vyzkoušet na příjem MLA anténu, kterou mi zapůjčil Marek OK1JX. Zázraky asi očekávat se nedají – MLA anténa bude v hamshacku v panelovém domě. Venkovní dipol Zepp by mohl sloužit pro vysílání. Anténa je extrémně úzkopásmová, takže ji budu ladit na 3542 kHz – Hi. Od náčelníka jsem nečekal, takové flagrantní porušení podmínek – jet mimo pásmo a ještě s takovým výkonem a vydávat se za /Q stn. Ještě, že nefunguje KSR.

Omlouvám se některý slabším stanicím co mne volaly – no silnější bere.

CU v CUC 398

PZ Jarda OK1MKX/Q

Tak jsme se, po pár hubených pondělcích, konečně dočkali. Chodilo to jak za starejch časů. Síla signálů ani neodpovídala qrp provozu. Zdena 5YL - 599, Pepa 1AY - 599+, Václav 1DCS - 599, Vladimír 2CW - 599 a  Július 7CG také v parádní síle - 589. Spojení moc nemám. Často mě předeběhli ti šikovnější ale i tak to bylo dobrý. Všem děkuji za spojení.
RIG : GM47-DZD 980mW out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD 


Ahojte, pozdravujem všetkých závodníkov!

Ako pile-up stanica som si to teraz fajn užila, bolo to super. Ďakujem všetkým za spojenia, teším sa dopočutia a dúfam že niekedy zase ako pile-up.
73 / 88 !

Nika OM8KW